. . . . .

Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és AMI

Fenntarthatósági témahét

Iskolánk az idei tanévben kapcsolódott be az országosan meghirdetett Fenntarthatósági témahét programsorozatába, melynek keretein belül alsós és felsős diákok is részt vettek a programokon.

Intézményünk választott témája a Nézz szembe a szemeteddel!

A tanítási órák és a fizika-, kémia szakkörök keretein belül megismerkedhettünk a szelektív hulladékgyűjtéssel, a hulladékfeldolgozás különböző fajtáival, az újrahasznosítással. Használati-, és dísztárgyakat, tablókat készítettünk hulladékból és a hulladék újrahasznosítás lehetőségeiből. Az elkészült munkákból kiállítást rendeztünk.

A felső tagozatos diákok ellátogathattak a helyi szennyvíztisztító telepre, ahol megismerkedtek annak működési fázisaival, hasznával, továbbá ellátogattak egy műanyag újrahasznosító üzembe is.

A képeket ITT tudja megnézni.

Copyright © 2019 Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és AMI Rights Reserved.